KIM JESTEŚMY?

Klub Małego Inżyniera to miejsce, gdzie dzieci poprzez zabawę rozwijają umiejętności konstruktorskie i poznają pojęcia z zakresu matematyki, mechaniki, fizyki oraz podstawy programowania komputerowego. Uczą się myśleć twórczo przeżywając niezwykłą przygodę.

NA CZYM PRACUJEMY?

Zajęcia odbywają się z wykorzystaniem rozszerzonego zestawu edukacyjnego Lego WeDo oraz dedykowanego graficznego środowiska programowania. Każde dziecko niezależnie od stanu dotychczasowej wiedzy może indywidualnie budować oraz programować własne modele z pomocą instruktora. Tematem każdych zajęć są zagadnienia z dziedziny nauk ścisłych: przyrody, matematyki, fizyki oraz podstaw inżynierii mechanicznej. Przygotowane przez uczniów roboty, dzięki wykorzystaniu ćwiczeń z ciekawą, innowacyjną oprawą, spełniają rozmaite funkcje podejmujące przedstawioną wcześniej problematykę. 

JAKIE EFEKTY OSIĄGAMY?

Efektem finalnym zajęć jest powstanie konstrukcji mechanicznej, zbudowanej samodzielnie przez każdego z uczestników oraz możliwość prezentacji swojej pracy rodzicowi, co stanowi dla dzieci dodatkową motywację.

CO ZYSKUJECIE?

Dzieci biorące udział w zajęciach zaprzyjaźniają się z dość trudną, przyrodniczo-matematyczną tematyką poprzez zabawę. Informacje zdobyte na zajęciach młodzi inżynierowie wykorzystają nie tylko w dalszych etapach nauki, lecz także w codziennym życiu. Absolwenci zdobędą wiedzę, która może zaowocować w przyszłości i zachęcić do poznawania świata.

Uczestnictwo w zajęciach pogłębia także umiejętność pracy w zespole i kompetencje społeczne. Dzieci bardzo chętnie pomagają sobie wzajemnie, uczą się od siebie i poprzez pojawiający się element współzawodnictwa dodają sobie nawzajem motywacji. Dzięki wspólnym zainteresowaniom nawiązują się nawet wieloletnie przyjaźnie, zarówno wśród dzieci jak i ich rodziców.

JAK WYGLĄDAJĄ ZAJĘCIA?

Zajęcia odbywają się w małych 8-mio osobowych grupkach pod okiem doświadczonego instruktora. Nie są to warsztaty, lecz pełny cykl edukacyjny rozpoczynający się od podstaw robotyki, prowadzący do celu, w którym dziecko będzie umiało stworzyć i zaprogramować dość poważny projekt wynikający z instrukcji. Również używając swojej wyobraźni i wiedzy zdobytej podczas kursu stworzyć, oraz zaprogramować własny model.

ILE TRWAJĄ ZAJĘCIA?

Z uwagi na to, że i dzieci i rodzice w dzisiejszych czasach prowadzą bardzo pracowity rytm dnia, zalecamy zajęcia raz w tygodniu trwające 90 min wraz z kilkuminutową prezentacją dla rodzica. Aby uzyskać wystarczające efekty kurs powinien trwać około 6 miesięcy. Po czym w miarę zainteresowania dziecka i jego zdolności następuje przejście do wyższego poziomu trudności.

CO ZAPEWNIAMY?

Klub zapewnia każdemu dziecku indywidualne środki dydaktyczne w formie odpowiednich na każdy poziom zestawów klocków LEGO i laptopa, oraz opiekę doświadczonego instruktora.

GDZIE ODBYWAJĄ SIĘ ZAJĘCIA?

Zajęcia odbywają się w przytulnym lokalu z dostosowaną do potrzeb maluchów przestrzenią edukacyjną. Klub jest monitorowanym, bezpiecznym i przyjaznym miejscem, w którym dziecko spędzi pożytecznie czas ucząc się poprzez zabawę, rozwijając doskonale motorykę dłoni, koncentrację i wyobraźnię przestrzenną.

A CO Z OPIEKUNEM PODCZAS TRWANIA ZAJĘĆ?

W czasie trwania zajęć także rodzice i opiekunowie mają możliwość skorzystania z naszej gościny. W przyjemnej poczekalni oferujemy im odpoczynek na wygodnej kanapie, poczęstunek kawą lub herbatą. Mogą także skorzystać z bezpłatnego Wi-Fi. Jest to okazja do zawiązania nowych znajomości i relaksu po dniu pracy.